• پشتیبانی
 • 09194192929
مهارت ورزی در بستر شایستگی - توسعه شایستگی انجام واقعیت درمانی از منظری دیگر
مهارت ورزی در بستر شایستگی - توسعه شایستگی انجام واقعیت درمانی از منظری دیگر

 نحوه ثبت نام

• برای ثبت نام در دوره آموزشی، ابتدا نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و دوره مورد نظر را به سبد کالا اضافه کنید و ثبت نام خود را نهایی کنید.

• سپس مبلغ دوره آموزشی را به شماره کارت ۸۴۸۲-۱۰۸۱-۰۶۱۲-۶۲۲۱ به نام البرز منظوری واریز نموده و عکس فیش واریزی را به شماره موبایل 09125037031 تلگرام/ واتس آپ نمائید.

• ضمنا در پیام ارسالی خود، نام، نام خانوادگی و دوره آموزشی که برای آن ثبت نام کرده‌اید را برای مربی دوره ارسال کرده تا نسبت به تائید ثبت نام شما اقدامات لازم صورت گیرد.

• حضور افرادی که در دوره آموزشی ثبت نام نکرده‌اند به هیچ عنوان پذیرفته نخواهد شد.

 

درباره این دوره

اهداف دوره: 

تقویت نگرشی که به صورت طبیعی دانش و مهارت اجرای فرایند واقعیت درمانی را در بافتارهای مختلف عمق می بخشد. 

 

اهداف عملیاتی

 • پیدا کردن دیدی جدید به پرسشگری و راه‌بری جلسه واقعیت درمانی (دعوت به مسئولیت‌پذیری).
 • درک رابطه مستقیم و در هم تنیده تئوری انتخاب و واقعیت درمانی در عمل.
 • پیدا کردن درک عمیق‌تر و کاربردی از ضابطه‌بندی مسئله مراجع. 
 • توسعه مهارت در خلق و غنی‌سازی پرسش‌های مناسب.
 • کمک به تبدیل واقعیت‌درمانی از رویکردی محدود به اتاق درمان، به عصای دستی همیشگی در زندگی.

 

کلیات کارگاه

این کارگاه روی این ایده بنیان نهاده شده است: همین الان با دانش و مهارتی که در عرصه واقعیت درمانی دارم می‌توانم مسیری را تشخیص بدهم که با منابع کنونی خودم، عملکرد بهتری در انجام مصاحبه و مدیریت جلسه داشته باشم و به جلو گام بردارم. 
محوریت کارگاه توجه به شایستگی است، نه مهارت. اگر شایستگی را آمیخته ای از دانش، مهارت و نگرش تعریف کنیم، این نگرش است که دانش و مهارت صحیح را تشخیص می دهد و به شیوه ای موثر در جای مناسب به کار می‌گیرد.
شیوه اجرای کارگاه به صورت کاملا تعاملی بوده و شرکت‌کنندگان در حین کارگاه و انجام فعالیت‌های عملی آن به راه‌های جدید و خلاقانه‌ای برای پیش‌برد فرایند واقعیت درمانی خواهد رسید. 
توضیحات بیشتر از کارگاه
وقتی دلیل انجام کاری را می‌دانیم، آن کار را با تسلط و مهارت بیشتری انجام می‌دهیم. در همین راستا، این کارگاه با هدف تقویت تکیه بیشتر بر تئوری انتخاب (و همچنین هدف بنیادین واقعیت درمانی) در حین انجام واقعیت درمانی طراحی شده است. انتظار می‌رود شرکت‌کنندگان بعد از گذراندن این کارگاه با دیدی که نسبت به ارتباط تنگاتنگ تئوری انتخاب و واقعیت درمانی پیدا می کنند، درک بیشتری از مراجع و نقشه راه مصاحبه خود بدست بیاورند. ما زمانی می‌توانیم بر فرایند پرسشگری خودمان تسلط بیشتری داشته باشیم که آگاهی خود را نسبت به دلیل پرسیدن هر سئوال بالا ببریم؛ هر چقدر از دلیل و علت پرسیدن هر سئوال بیشتر آگاه باشیم، می‌توانید سئوال مناسب تری را خلق کنیم و ارائه دهیم. هر چقدر نگرانی کمتری نسبت به پرسشگری خودمان داشته باشیم، راحتی بیشتری در مشاهده دیداری، شنیداری و درک مراجع خواهیم داشت؛ و خبر خوب این است که هر چقدر مراجع را بهتر مشاهده و درک کنیم امکان خلق سئوالات قدرتمندتری خواهیم داشت.  

 

شرکت‌کنندگان پس از اتمام کارگاه دارای سه دستاورد خواهند بود:

 1.  به دست آوردن دیدی جدید نسبت به شایستگی داشتن یک عملکرد با کیفیت در مدیریت مصاحبه واقعیت‌درمانی (دعوت به مسئولیت پذیری). 
 2. تجربه انجام واقعیت‌درمانی (دعوت به مسئولیت‌پذیری) از زاویه‌ای جدید.
 3. داشتن طرحی عملی برای اقدام در جهت توسعه شایستگی انجام.

 

مخاطبان کارگاه:

این کارگاه مناسب دانش‌آموختگانی است که حداقل دوره دوم تئوری انتخاب را گذرانده باشند و دغدغه پیشرفت در مسیر حرفه‌ای یا شخصی دعوت به مسئولیت پذیری (در حوزه درمان، مشاوره، آموزش، کوچینگ، مدیریت، فرزندپروری، تعاملات روزمره یا ...) را دارند. 

 

لطفا جهت اطلاعات بیشتر در خصوص دوره با شماره 09123102098 (خانم نسرین عشقی) در ساعات اداری تماس حاصل نمایید.

 

سرفصل های دوره

 • شایستگی چیست؟
 • از تئوری به کاربست و ارتباط آن به اجزای شایستگی
 • از چارت تئوری انتخاب به هدف غایی واقعیت درمانی
 • از چارت تئوری انتخاب به نقشه راه واقعیت درمانی
 • چارچوب ساده شده واقعیت درمانی
 • چرایی و چگونگی ایجاد و نگهداری رابطه با کیفیت در بطن واقعیت درمانی
 • سئوال سازی در بستر تئوریک
 • سئوال به مثابه برش آخر حرکت از تئوری انتخاب به واقعیت درمانی
 • غنی سازی سئوال: کارگاه سئوال سازی ذهنی
 • خود-ارزیابی، مفهومی ساده، جدی (و اساسی) و بی انتها
 • سنگ محک، معیارها و تکنیک هایی برای انجام خود-ارزیابی در ابعاد مختلف
 • هم نوایی با مراجع
 • نگاهی به سیستم کنترل و کشف امکانات جدید آن در مصاحبه
 • هدف چینی توسعه شایستگی انجام مصاحبه واقعیت درمانی (دعوت به مسئولیت پذیری)

 

قوانین و مقررات شرکت در دوره‌ آنلاین

 1. دوره‌های آنلاین موسسه توسط سایت اسکای روم برگزار می‌شود و نیاز به نصب برنامه خاصی بر روی کامپیوتر یا گوشی موبایل نیست. 
 2. برای شرکت در دوره نیاز به اینترنت پر سرعت ندارید. سرعت اینترنت گوشی‌های موبایل پاسخگوی کلاس خواهد بود. 
 3. شروع دوره از ساعت ۹:۰۰ و پایان آن ساعت ۱۷:۰۰ خواهد بود.
 4. حدود ۲۴ ساعت قبل از شروع کلاس در گروه واتس آپی مربوط به دوره اضافه خواهید شد. اگر کارگاه آموزشی حاوی جزوه باشد، عصر روز قبل از برگزاری کارگاه فایل آن از طریق گروه در اختیار قرار می‌گیرد. به خاطر داشته باشید که موسسه اسلایدهای طراحی شده مدرس را در اختیار شرکت کنندگان قرار نمی‌دهد؛ بلکه محتویات نوشتاری آنرا در قالب یک جزوه آموزشی به شرکت کننده خواهد داد.
 5. اگر برای وصل شدن به صفحه کلاس نیاز به راهنمایی داشته باشید می‌توانید روز قبل از کارگاه، از کاربران فنی موسسه راهنمایی بگیرید. این امکان در لحظه شروع کلاس عملا مقدور نخواهد بود. 
 6. تصویر شرکت کنندگان توسط مربی و سایر شرکت کنندگان دیده نخواهد شد. هر فردی می‌تواند پوشش خاص خودش را داشته باشد. 
 7. در صورت داشتن سوال، افراد مانند کلاس‌های حضوری می‌توانند با بلند کردن دست و وصل شدن میکروفون توسط استاد، سوال خود را مطرح کنند.
 8. در صورت انصراف از شرکت در کلاس به هر دلیلی، تا ۵ روز مانده به کلاس، ۱۰ درصد هزینه کارگاه آموزشی کسر و مابقی آن به حساب شخصی فرد شرکت کننده عودت خواهد شد (عودت پول به هیچ عنوان به حسابی غیر از حساب فرد شرکت کننده نمی‌تواند صورت گیرد). 
 9. در صورت انصراف از شرکت در کلاس به هر دلیلی، از ۵ روز مانده به شروع کلاس تا ۲۴ ساعت مانده به آن، ۲۰ درصد هزینه کارگاه آموزشی کسر و مابقی آن به حساب شخصی فرد شرکت کننده عودت خواهد شد (عودت پول به هیچ عنوان به حسابی غیر از حساب فرد شرکت کننده نمی‌تواند صورت گیرد). 
 10. در صورتی که پس از ثبت نام موفق به حضور در دوره آموزشی نشده باشید، و یا ۲۴ ساعت قبل از شروع به کلاس اعلام کنسلی کنید، ۵۰ درصد هزینه کارگاه آموزشی کسر و مابقی آن به حساب شخصی فرد شرکت کننده عودت خواهد شد (عودت پول به هیچ عنوان به حسابی غیر از حساب فرد شرکت کننده نمی‌تواند صورت گیرد). 
 11. در صورتی که پس از ثبت نام در کلاس حضور پیدا کرده و پس از یک ساعت و یا یک روز، به هر دلیلی شرکت کننده موفق به ادامه کلاس آموزشی نشود، هیچ وجهی به او مسترد نخواهد شد و برای شرکت در دوره‌ای دیگر، میبایست مجددا ثبت نام کرده و کل هزینه دوره بعدی را پرداخت نماید.
 12. در صورتی که دوره آموزشی به هر دلیلی لغو شود، کل مبلغ دوره به حساب شخصی فرد شرکت کننده عودت داده خواهد شد. 
 13. برای راهنمایی بیشتر شما فایلی طراحی شده است که خواهشمندیم قبل از شروع کلاس حتما یکبار ایـــن فـــایـل را مطالعه و با صفحه اسکای روم آشنایی اولیه را پیدا کنید. 
 14. ثبت نام در دوره آموزشی به منزله پذیرش تمامی موارد فوق است. 
 
 
350,000 تومان
تاریخ شروع:۱۳۹۹ جمعه ۲۳ آبان
تاریخ پایان:۱۳۹۹ جمعه ۲۳ آبان
شهر محل برگزاری: تهران
-
captcha
نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
مشاهده نظرات بیشتر...