• پشتیبانی
  • 09194192929
390,000 تومان
مدت زمان دوره: 1 ساعت و 19 دقیقه سوال
بخش اول
  • سرفصل ها
  • درباره دوره
  • درباره مدرسین
کیمیاگری هیجان

 

 

قابل توجه متقاضیان  بسته های آموزشی: ویدیوها پس از ثبت نام در سایت و تهیه بسته قابلیت دانلود دارند و شرکت کننده حتما باید از حساب کاربری خود آنها را مشاهده و یا دانلود نماید.

 

 

درباره دوره

تصور زندگی بدون هیجان‌ها، برای انسان، تقریبا تصوری غیرممکن است.  برای داشتن درک بهتری از انسان بدون هیجان‌ها، کافیست رباتی را در نظر بگیریم که جدای از داشتن از هیجان‌ها، دقیقا توانایی‌های جسمی و شناختی یکسانی با انسان دارد. ربات‌ها دقیقا مثل انسان فکر و رفتار می‌کنند. ربات‌ها می‌توانند ساعت‌ها در مورد موضوع‌های فلسفی بحث کنند و الگوهای منطقی پیچیده‌ای را دنبال‌کنند، از طرف دیگر می‌توانند آسمان‌خراش‌ بسازند و یا چاه‌های عمیق بکنند. 


علی‌رغم تمام پیچیدگی‌های ربات‌ها، ولی این ساخته‌های دست انسان، فاقد انگیزه‌ برای عمل کردن هستند.دلیل این بی‌انگیزگی این است که هر چیز برانگیزاننده‌ای وابسته به یک هیجان است – و این همان چیزی است که ربات‌ها فاقد آن هستند. ربات نمی‌تواند احساس سیری را تجربه کند و یا نیازی به غذا خوردن ندارد؛ ربات نمی‌تواند درد ناشی از گشنگی و یا لذت تجربه سیری را داشته باشد. اگر رباتی دقیقا نیازهای یک انسان را داشته باشد، با توجه به همین عدم وجود هیجان‌ها که منجر به عدم داشتن انگیزه می‌شود، خیلی زود خواهد مرد. 


ولی بیایید رباتی را تصور کنیم که به شکلی برنامه‌ریزی شده است که بتواند آب و غذا بخورد. حتی با چنین شرایطی، گرچه از نظر جسمی و فیزیکی زنده باقی می‌ماند، ولی هنوز هم هیچ انگیزه‌ای برای هیچ عملی ندارد. کسب جایگاه اجتماعی، به دست آوردن ثروت، یا عاشق شدن برای او هیچ تفاوتی ندارد. 


هیجان‌ها با ایجاد انگیزه‌ای برای عمل کردن، باعث ایجاد حرکت در زندگی می‌شوند و ما را از وضعیت بی‌میلی دور می‌کنند، و برایمان انگیزه‌ای برای عمل کردن به وجود می‌آورند.
اما همین هیجان‌ها در صورتی که مهارت مدیریت آنها را نداشته باشیم، تبدیل به بلای خانمان سوز می‌شوند و رنج بی پایانی را به زندگی انسان‌ها وارد می‌کنند.


در این وبینار در مورد این عنصر جدانشدنی زندگی انسانی صحبت خواهیم کرد و بررسی می‌کنیم که چطور می‌توانیم مانند کیمیاگران قدیم از این تجربه‌های غیر قابل انکار، طلای نایابی بسازیم که روشنگر مسیر زندگی‌مان باشند.

 

محتویات این بسته آموزشی:

۸۰ دقیقه ویدیو آموزشی

 

 

دکتر علی صاحبی
دکتر علی صاحبی
دکتر علی صاحبی
  • مدرک تحصیلی:
  • دکتری
  • گرایش:
  • روانشناسی بالینی
دکتری روانشناسی بالینی، فوق تخصص اختلالات وسواس
مربی ارشد و عضو هیات علمی موسسه بین المللی ویلیام گلسر

 

حوزه فعالیت: 

اختلالات اضطرابی، وسواس / درمان رابطه‌ها (خانواده، مدرسه، سازمان) / توسعه سرمایه انسانی در سازمان / کوچینگ فردی و سازمانی.

 

عضویت در مجامع علمی و حرفه‌ای: 

عضو انجمن روانشناسی استرالیا – APS 
عضو کالج روانشناسی بالینی استرالیا 
مربی ارشد موسسه بین المللی ویلیام گلسر
مربی ارشد موسسه ویلیام گلسر استرالیا
عضو انجمن روانشناسی ایران 
عضو سازمان نظام روانشناسی استرالیا - Ahpra 
عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران
 
 
 
captcha
نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
مشاهده نظرات بیشتر...