• پشتیبانی
  • 09194192929
تله شادمانی
تله شادمانی

خلاصه کتاب

شادمانی طنز بزرگی به همراه دارد. این کلمه «شانس» یا بخت و اقبال را در ذهن تداعی می‌کند و بدین معنی است که در نگاه مثبت فرد قدردان ظهور این موقعیت و حس تازه و حیرت آور آن است. طنز ماجرا اینجاست که مردم نه تنها آن را جستجو می کنند، بلکه تلاش می‌کنند پس از به دست آوردن شادمانی، حفظش کرده و از تمامی احساسات ناخوشایند اجتناب کنند. متاسفانه همین تلاش کنترل گرایانه می تواند به زندگی بسته، خشک، ثابت و سهمگینی منتهی شود . 
شادمانی فقط داشتن احساس خوب نیست: اگر چنین بود، افرادی که دچار اعتیاد به مواد مخدر شده‌اند، خوشحال ترین انسان ها بودند. در واقع احساس خوب از ادراک ناخوشایندی های زندگی پدید می‌آید. افراد مبتلا به اعتیاد تلاش می‌کند همیشه در حالت مطلوب خود باقی بمانند. احساس خوب را تجربه کنند، اما باید بدانیم که شادمانی وقتی به دست می‌آید که ناخوشآیند و ناملایمات زندگی را به آرامی در آغوش بگیریم. بیش‌تر ما به رسم ساختن نتایج هیجانی مطلوب که به آن شادمانی می‌گوییم، خود را درگیر رفتارهایی می‌کنیم که نه تنها شادمانی را به وجود نمی‌آورد، بلکه نتیجه معکوس دارند. اگر به دنبال شادمانی هستیم باید به صورت عاقلانه در جستجوی آن باشیم. 
این کتاب تمامی مهارت‌ها و دانشی را که برای انجام این کار نیاز دارید در اختیارتان قرار می دهد. این کار بر اساس تحول جدید انقلابی در روانشناسی انسان بنا نهاده شده است. مدلی قدرتمند با نام درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد. 
هدف ACT کمک به شما برای برخورداری از یک زندگی غنی، پربار و معنادار است. ضمن اینکه بتواند رنج و درد را که به طور اجتناب ناپذیر سر راهتان قرار می‌گیرد را به طور موثری مدیریت کنید .
 
130,000 تومان
راس هریس
مترجم:
دکتر علی صاحبی، دکتر مهدی اسکندری
ناشر:
سایه سخن
سال:
۱۳۹۵
تعداد صفحات:
۳۹۲