• پشتیبانی
  • 09194192929
890,000 تومان
مدت زمان دوره: 2 ساعت و 10 دقیقه سوال
+ ۹ صفحه اسلاید آموزشی
معرفی دوره
معرفی دوره
  • سرفصل ها
  • درباره دوره
  • درباره مدرسین
وسواس؛ بیماری روانی یا عملکرد مغز

این دوره قبلا تحت همین عنوان در سایت صاحبی آکادمی ارائه شده است. چنانچه این محتوا را قبلا تهیه کرده‌اید مجددا نسبت به خرید آن اقدام نکنید. 
سپاسگزاریم که با دقت خود ما را یاری می‌دهید.

 

قابل توجه متقاضیان  بسته های آموزشی: ویدیوها پس از ثبت نام در سایت و تهیه بسته قابلیت دانلود دارند و شرکت کننده حتما باید از حساب کاربری خود آنها را مشاهده و یا دانلود نماید.

 

 

درباره دوره

وسواس یک نارسایی نسبتا شایع است که جزء دسته اختلال‌های اضطرابی دسته‌بندی شده است. فرد درگیر فشار روانی زیادی را متحمل می‌شود و اغلب عملکرد روزانه‌اش تحت تأثیر قرار می‌گیرد به‌طوری که اغلب احساس تنهایی، درماندگی و قربانی بودن می‌کند. 
معمولا وسواس به دو شکل فکری و عملی دسته‌بندی می‌شود. در نوع فکری فرد دائما درگیر تکرار فکر، تصویری ذهنی یا تکانه‌ای ناخواسته در ذهن خود است که ارادی نیستند. او تمام تلاش خود را برای مقاومت درمقابل این افکار می‌کند و این تلاش موجب خستگی روانی زیاد برای او می‌شود. در وسواس عملی فرد درگیر رفتارهای تکراری و معمولا کلیشه‌ای است که به منظور ایجاد رخداد یا موقعیت یا به جهت پیشگیری از برخی رویدادها یا موقعیت‌های ناگوار انجام می‌دهد. فرد با حس اجبار درونی، صرفا برای دورکردن اضطراب یا حالت وحشت‌زدگی درگیر یک عمل اجباری می‌شود تا به احساس آسودگی هر چند کوتاه مدت دست یابد. قابل توجه است که گاهی این وسواس عملی به صورت تشریفات ذهنی یا اجبارهای شناختی در فرد دیده می‌شود که گرچه که قابل مشاهده از طرف شاهد بیرونی نیست، اما فرد درگیر را آزار داده، در کارآیی او اختلال ایجاد می‌کند.
در این دوره به معرفی این اختلال، درمانهای رایج در رابطه با این اختلال و روشهای بهبود افرادی درگیر با این اختلال خواهیم پرداخت.

 

نکته: شرکت در این  کارگاه شامل صدور مدرک نمیباشد.

 

محتویات این بسته آموزشی:

۱۳۰ دقیقه ویدیو آموزشی به همراه جزوه

 

دکتر علی صاحبی
دکتر علی صاحبی
دکتر علی صاحبی
  • مدرک تحصیلی:
  • دکتری
  • گرایش:
  • روانشناسی بالینی
دکتری روانشناسی بالینی، فوق تخصص اختلالات وسواس
مربی ارشد و عضو هیات علمی موسسه بین المللی ویلیام گلسر

 

حوزه فعالیت: 

اختلالات اضطرابی، وسواس / درمان رابطه‌ها (خانواده، مدرسه، سازمان) / توسعه سرمایه انسانی در سازمان / کوچینگ فردی و سازمانی.

 

عضویت در مجامع علمی و حرفه‌ای: 

عضو انجمن روانشناسی استرالیا – APS 
عضو کالج روانشناسی بالینی استرالیا 
مربی ارشد موسسه بین المللی ویلیام گلسر
مربی ارشد موسسه ویلیام گلسر استرالیا
عضو انجمن روانشناسی ایران 
عضو سازمان نظام روانشناسی استرالیا - Ahpra 
عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران
 
 
 
captcha
نظر شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
مشاهده نظرات بیشتر...